Nympharm s.r.o.

Hlavní stránka | Kateřina Goroškov | Tiskové středisko | Nympharm s.r.o.

Rodinu lékáren Nympharm s.r.o. tvoří Lékárna Pharmea na Poliklinice AGEL (býv. železniční), Boleslavská 1854 Nymburk, Lékárna 2. května 757/1 Nymburk a nově od června 2020 také Lékárna Na Sídlišti – Poliklinika Okružní, Okružní 2160 Nymburk. Díky nadstandardnímu technologickému a odbornému zázemí jsou zde mimo jiné připravovány léky na míru pro každého pacienta přesně podle lékařem předepsané receptury. Přestože se tato praxe jeví jako zcela automatická, není tomu tak vždy a všude. Lékárny Nympharm jsou tak schopny pokrýt i velmi specifické individuální potřeby jednotlivých pacientů. Zároveň disponují největším skladem léků na Nymbursku a vynikají tak šíří okamžitě dostupného sortimentu i schopností zajistit na trhu nedostatkové léky. Všem klientům se věnuje vysoce profesionální tým lékárníků a farmaceutických asistentů z Nymburka a okolí. Na provozu lékáren se aktivně podílí i tři vlastníci z Nymburka a Poděbrad PharmDr. et Mgr. Helena Kutilová, Mgr. Jan Sahula a PharmDr. Jaromír Vlach. K vysoké oblibě lékáren Nympharm jak mezi lékaři, kteří je svým pacientům doporučují, tak mezi zákazníky přispívá fakt, že kromě ctění originální preskripce lékaře a umění vyrobit léky na míru na místě, hlídá vysoce profesionální tým i kombinaci léků, které daný člověk užívá. Dále pak pravidelné pořádání preventivních zdravotních programů, jako je prevence melanomu, měření cévního věku nebo bezplatné měření krevního tlaku, které je zde samozřejmostí. Lékárny Nympharm disponují i vlastním dermocentrem, kde profesionálně proškolený personál poskytuje diagnostiku a poradenství v péči o pleť.

Antibiotika s rozumem a rozvahou radí lékárníci Nympharm

Antibiotika s rozumem a rozvahou radí lékárníci Nympharm

15. 12. 2021

Rezistence neboli odolnost bakterií k antibiotikům je jedním z nejzávažnějších problémů současné medicíny. Důvodů, proč antibiotika ztrácejí svoji účinnost, je několik. Jednak je to jejich nadměrné či neopodstatněné užívání, neuvážené předpisování některými lékaři, zneužívání v zemědělství nebo nedostatečně kontrolované používání ve veterinární praxi.


Peníze vybrané v rámci věrnostního programu Lékáren Nympharm  posloužily k nákupu digitálních vah pro nymburskou porodnici

Peníze vybrané v rámci věrnostního programu Lékáren Nympharm posloužily k nákupu digitálních vah pro nymburskou porodnici

13. 10. 2021

Lékárny Nympharm předaly novorozeneckému oddělení Nemocnice Nymburk třicet tisíc korun, které byly vybrány v průběhu věrnostního programu. Nemocnice za získané finance nakoupila nové digitální certifikované novorozenecké váhy. Občané Nymburska se tak zapojili svými nákupy kvalitních lékárenských produktů, či nákupem originální figurky IGRÁČKA lékárníka, do podpory neonatologického oddělení. Starost a péče Lékáren Nympharm o své spoluobčany tím ale nekončí. Na tento program navazuje série akcí věnovaných prevenci. Právě připravované jsou kontroly odhalující syndrom suchého oka.


Lékárny Nympharm rozšiřují věrnostní program pro své zákazníky o nový dárek

Lékárny Nympharm rozšiřují věrnostní program pro své zákazníky o nový dárek

01. 06. 2021

Zájem veřejnosti o možnost přispět na novorozenecké oddělení Nemocnice Nymburk je velký a dále pokračuje. Nově je proto věrnostní program Lékáren Nympharm obohacen o další dárek v podobě praktického týdenního dávkovače léků. Lidé si tak mohou za své nákupy v Lékárnách Nympharm, ze kterých odchází automaticky částka patnácti korun nymburské nemocnici, vybrat z vícero dárků. Vedle tří postaviček IGRÁČKA lékárníka si mohou lidé, jako poděkování za darovanou částku, zvolit právě i dávkovač léků.


Den prevence melanomu v Lékárnách Nympharm

Den prevence melanomu v Lékárnách Nympharm

21. 04. 2021

S přicházejícím jarem všichni toužebně vyhlížíme záplavu hřejivých slunečních paprsků. Je potřeba si ale také uvědomit, že nadměrné vystavování pokožky slunečnímu záření s sebou nese nezanedbatelná rizika. Počet kožních nádorů na celém světě v posledních desetiletích vytrvale stoupá. Jednou z hlavních příčin je intenzivní působení slunečního záření. Problémovou částí slunečního spektra je zejména ultrafialové záření (95 % UVA, 5 % UVB), které může způsobovat poškození lidské kůže a očí. Proto Lékárny Nympharm každoročně v rámci svých preventivních programů připravují pro své pacienty Den prevence melanomu. Ani tento rok nebude výjimkou a začátkem června budou mít pacienti lékáren možnost nechat si bezplatně zkontrolovat znaménka zkušeným dermatologem MUDr. Janem Hugem z Dermatovenerologické kliniky 3. LF UK a FN Královské Vinohrady. Vyšetření proběhne v Lékárně Nympharm, a to konkrétně v Lékárně Na Sídlišti dne 9.6.2021.


Lékárny Nympharm radí, jak zvládnout zdravotní potíže pacientů po prodělaném onemocnění COVID-19

Lékárny Nympharm radí, jak zvládnout zdravotní potíže pacientů po prodělaném onemocnění COVID-19

06. 04. 2021

Pacienti, kteří navštěvují lékárny Nympharm, si velice často stěžují i na svalovou slabost a bolest, dlouhodobě zvýšenou teplotu, bolesti hlavy, zad, kloubů, svalů, bolesti v krku, ale i na vypadávání vlasů, kožní vyrážky a podobně. Zdravotní následky s sebou přináší třeba i předchozí nutnost dlouhodobé hospitalizace pacienta - proleženiny, svalová slabost až atrofie svalů atd. Pacienti by v žádném případě neměli opomenout posilování imunitního systému. Po prodělaném onemocnění COVID-19 by mělo proběhnout vždy vyšetření praktickým lékařem, který případně pošle dle potřeby každého do péče ambulantního specialisty, tedy pneumologa či kardiologa.


Podpora zdraví spoluobčanů  & Je dobré znát stav našeho cévního věku – Měření cévního věku v lékárnách Nympharm

Podpora zdraví spoluobčanů & Je dobré znát stav našeho cévního věku – Měření cévního věku v lékárnách Nympharm

22. 03. 2021

Vzhledem k vysokému zájmu pacientů a jejich ochotě zajímat se o svůj zdravotní stav se chystají nymburské lékárny Nympharm pokračovat v trendu podpory zdraví svých spoluobčanů. Na jaro vypsaly nový termín měření cévního věku, a to na konci dubna v týdnu od 26. do 30. 4. 2021.


Věrnostní program lékáren Nympharm s dobročinným záměrem zaznamenal veliký zájem nymburských spoluobčanů

Věrnostní program lékáren Nympharm s dobročinným záměrem zaznamenal veliký zájem nymburských spoluobčanů

05. 03. 2021

Na konci minulého roku spustily lékárny Nympharm věrnostní program s postavičkou českého výrobce – IGRÁČKEM a zaznamenaly obrovský zájem ze strany veřejnosti. I když je program teprve ve své polovině, byl nymburské nemocnici, kam je sbírka určena, předán již první obnos peněz. A to ve výši patnácti tisíc korun.


Lékárníci lékáren Nympharm připravili nový věrnostní program s dobročinným záměrem   &  Pomáháme společně

Lékárníci lékáren Nympharm připravili nový věrnostní program s dobročinným záměrem & Pomáháme společně

23. 11. 2020

Lékárny Nympharm dbají na zdravotní programy zaměřující se na prevenci jednotlivých onemocnění. Včasným upozorněním na počínající problém se lze vyvarovat i závažným zdravotním komplikacím. Pro své klienty připravují řadu akcí, jako je prevence melanomu nebo měření cévního věku (aktuální měření proběhne od 30.listopadu do 4. prosince tohoto roku) či bezplatné měření krevního tlaku. Dalším z celé řady důležitých benefitů lékáren Nympharm je fakt, že tamní lékárníci hlídají i kombinaci léků, které daný člověk užívá. Nyní se lékárny Nympharm v rámci svých širších společenských aktivit rozhodly podpořit všechny zákazníky novým věrnostním programem s dobročinným záměrem.


Vánoční tipy od lékáren Nympharm  &  Jak potěšit a zároveň udělat něco pro zdraví našich nejbližších

Vánoční tipy od lékáren Nympharm & Jak potěšit a zároveň udělat něco pro zdraví našich nejbližších

03. 11. 2020

Lékárny Nympharm přicházejí s tipy na vánoční dárky, které skutečně pomáhají. Vámi vybrané lze zabalit do vánočních balíčků nebo vyřešit dárek v podobě vánočního voucheru lékáren a výběr nechat například s Vaším doporučením na každém obdarovaném.


Cévní věk a jeho měření – lékárny Nympharm pokračují v sérii prevence onemocnění

Cévní věk a jeho měření – lékárny Nympharm pokračují v sérii prevence onemocnění

13. 10. 2020

Farmaceutičtí asistenti a lékárníci v lékárnách Nympharm při zvyšování povědomí o zdravém způsobu života i v rámci podpory léčby vyšší hladiny cholesterolu doporučují svým klientům omega-3 polynenasycené mastné kyseliny. Nejvíce zastoupené a prozkoumané jsou dvě z nich, EPA a DHA. U těchto rybích omega-3 polynenasycených mastných kyselin byly prokázány vlastnosti, které mají pozitivní vliv na riziko srdečněcévních onemocnění. A dále také v letošním roce uspořádají lékárny Nympharm další z preventivních programů, které pravidelně pro své klienty připravují. Ten bude tentokrát zaměřený na zhodnocení cévního věku. Program proběhne v termínu od 30. listopadu do 4.prosince v jedné z lékáren Nympharm.


Účinná preventivní opatření proti přenosu a rozvoji respiračních onemocnění

Účinná preventivní opatření proti přenosu a rozvoji respiračních onemocnění

29. 09. 2020

Nadcházející sezóna akutních respiračních onemocnění je letos zkomplikována přítomností nového koronaviru. Proto je velice důležité se zaměřit na posílení imunity. Ideální doba je právě toto přechodové období léto-podzim, jelikož zvyšování odolnosti vůči nákazám není děj okamžitý, nýbrž trvající zhruba jeden měsíc.