Vánoční tipy od lékáren Nympharm & Jak potěšit a zároveň udělat něco pro zdraví našich nejbližších

Hlavní stránka | Kateřina Goroškov | Tiskové středisko | Nympharm s.r.o. | Vánoční tipy od lékáren Nympharm & Jak potěšit a zároveň udělat něco pro zdraví našich nejbližších

Vánoční čas se pomalu, ale jistě přiblížil. A s ním i velké množství nejrůznějších tipů jak a čím své nejbližší obdarovat. V letošním roce se i české lékárny Nympharm rozhodly vybrat z široké nabídky nabízeného takové výrobky, které jsou kvalitní a obdarované nejenom potěší, ale skutečně jim i poslouží. Až budete pro Vaše blízké vybírat vhodný, a to nejen vánoční dárek z lékárny, zamyslete se nad tím, co od něj očekáváte nebo byste si přáli, aby splňoval. Pokud by to měla být účinná prevence či léčba, zvolte lék. Jelikož pouze lék má prokázanou účinnost a bezpečnost a před uvedením na trh prochází přísnou schvalovací procedurou. Pokud očekáváte doplnění vitamínů a minerálů, pak zvolte doplněk stravy. Výrobce doplňků stravy před uvedením na trh nemusí dle platné legislativy prokazovat jeho účinnost, ale pouze nezávadnost. To znamená, že Vám neuškodí, ale třeba také nepomůže. Což je oproti léku velký rozdíl. Lék koupíte až na pár výjimek pouze v lékárnách, doplněk stravy prakticky kdekoliv. Lékárny Nympharm přicházejí s tipy na vánoční dárky, které skutečně pomáhají. Vámi vybrané lze zabalit do vánočních balíčků nebo vyřešit dárek v podobě vánočního voucheru lékáren a výběr nechat například s Vaším doporučením na každém obdarovaném.

„Lékárny primárně slouží k poskytování léků. Svoje portfolio ale již dávno rozšířily o další zajímavý sortiment, kam patří i kvalitní kosmetické přípravky. Volbu takových výrobků vždy pečlivě zvažujeme s ohledem na jejich složení i účinnost. A právě z tohoto sortimentu lze vybrat i hezký a zároveň účinný vánoční dárek,“ uvádí PharmDr. Helena Kutilová, spolumajitelka Nympharm s.r.o. „Pokud zvažujete dárek pro krásný vzhled, naše lékárny disponují dermocentry s profesionálně proškoleným personálem a díky dlouholeté spolupráci s renomovanými kosmetickými firmami jsou pro naše klienty i v tomto roce připraveny speciální balíčky s nejrůznějšími dárky za výhodnější ceny,“ dodává Helena Kutilová.

„Pro ty, kteří přesně neví, co by dotyčnému udělalo radost, ale přáli by si určit směřování dárku, máme připravené vánoční vouchery. Vznikly na základě velké poptávky po podobné službě,“ uvádí Mgr. Jan Sahula, spolumajitel Nympharm s.r.o. „Platnost voucherů je vždy jeden rok a těm kdo k nám s ním přijdou, velice rádi poradíme to nejvhodnější s ohledem na jeho obtíže, věk i potřeby. Anebo může být volba zcela na každém,“ dodává Jan Sahula, spolumajitel Nympharm s.r.o.
„Uvědomujeme si, jak je mnohdy složité, zorientovat se v množství nabízeného zboží. Týká se to všech odvětví. U farmaceutických výrobků je to o to složitější, že se jedná o naše zdraví,“ uvádí PharmDr. Jaromír Vlach, spolumajitel Nympharm s.r.o. „Často se setkáváme s bezradností našich klientů, a proto nyní aktivně komunikujeme k čemu jsou jednotlivé léky a doplňky stravy vhodné včetně jejich složení. Velice intenzivně se rovněž věnujeme prevenci, v rámci našich speciálních dní jako měření tlaku, měření cévního tlaku a jiných, abychom byli s našimi zákazníky v kontaktu a poradili jim ta nejvhodnější řešení. A ta nebývají pokaždé ta nejdražší, často se jedná například jen o to, aby dotyčný omezil nebo upravil své stravovací návyky. Jsem rád, že jsme si postupně vydobyli pověst lidí, kterým jde o skutečný efekt v léčení. A klienti za námi mohli vždy přijít s maximální důvěrou, že pro ně najdeme optimální řešení,“ dodává Jaromír Vlach.

Tipy lékáren Nympharm pro léčbu či prevenci těch nejrozšířenějších onemocnění:

Onemocnění kloubů

Degenerativní onemocnění velkých (kolenní a kyčelní klouby) i malých kloubů (klouby prstů), z nichž nejčastějším onemocněním je atróza, postihuje nejen lidi vyššího věku. V široké paletě přípravků, které jsou nabízeny ve zdravotnických zařízeních, ale i nezdravotnickými prodejci, je lepší vsadit na jistotu v podobě volně prodejného léku. Jedinými a námi doporučovanými jsou Bayflex a Condrosulf 400.

Úbytek kostní hmoty, prevence i léčba řídnutí kostí

Hlavní roli v prevenci i léčbě úbytku kostní hmoty sehrává vitamín D3, který podporuje vstřebávání vápníku ze střeva. Při nedostatku vitamínu D3 dochází následně u člověka i k nedostatku vápníku.
Calcichew D3 500/200 je lék, který doplňuje v těle současně vitamín D3 a vápník, jejichž nedostatek vede zprvu k osteopenii, která je předstupněm závažnějšího onemocnění kostí, osteoporózy, kdy je pacient vystaven zvýšenému riziku zlomenin. K prevenci i léčbě obou těchto stavů lze doporučit léky Calcichew D3 500/200 nebo Caltrate Plus, který má ještě vyšší obsah vápníku a obsahuje navíc další minerály a stopové prvky.

Léky zlepšující prokrvení

Lze je doporučit a použít při poruchách paměti a soustředění, ale i při závratích, hučení v uších či při pocitu studených rukou a nohou. Na trhu jsou dostupné a námi doporučované tyto léky: Tebokan, Gingio, Tanakan. Je ale třeba dbát na dostatečnou velikost dávky. V praxi se totiž lékárníci Nympharm setkávají s faktem, že řada pacientů je poddávkována, tudíž užívání nepřináší očekávané zlepšení stavu. Nemluvě o tom, že velká část pacientů si kupuje doplňky stravy bez garance efektu, jelikož u doplňků stravy není garantováno ani kontrolováno složení.

Léky na prostatu

Zmírňují obtíže při močení v důsledku zvětšené prostaty. Dále je lze užívat i v rámci rekonvalescence po operativních zákrocích na prostatě. Lékárny Nympharm doporučují tyto dva léky Prostakan Forte a Prostamol Uno.

Únava a ztráta energie

Řeč je o koenzymu Q10. Tuto látku, která slouží jako „palivo pro buňky“, si v malém množství lidské tělo dokáže vyrobit samo (se vzrůstajícím věkem se však tato tvorba snižuje), v malém množství ho také přijímáme potravou. Ale v případě často se vyskytujících onemocnění, jako je např. vysoký krevní tlak, cukrovka, srdeční selhávání apod., jeho spotřeba dokonce narůstá. Dále jako velice vhodné se jeví doplňovat jej u pacientů užívajících léky na zvýšenou hladinu cholesterolu, tzv. statiny. Tuto zvýšenou potřebu na jedné straně a sníženou tvorbu na straně druhé je nutno pokrýt z doplňků stravy, jelikož na českém trhu není dostupný žádný lék s obsahem koenzymu Q10. Z nepřeberného množství výrobců a výrobků doporučují v lékárnách Nympharm zejména Q Max Active, který obsahuje dobře vstřebatelnou, a tudíž pro člověka dobře využitelnou formu koenzymu a navíc jej vyrábí farmaceutická firma vyrábějící léky.

Podpora imunity

Imunitu lze podporovat několika způsoby, které lze s výhodou i kombinovat. Účinek řady látek není omezen pouze na stimulaci imunitního systému, a tak jejich pravidelné užívání přináší i další benefity pro naše zdraví. Existuje tedy několik typů stimulace imunitního systému. Jedná se například o užívání vitamínu D3, beta-glukanů či o enzymoterapii. U beta-glukanů byly studiemi prokázány nejen účinky na podporu imunity, ale i účinky protinádorové, antibakteriální, antivirové, protizánětlivé, účinky na snížení hladinu cholesterolu a krevního cukru, zkrátka mají řadu pozitivních efektů na lidské zdraví. V lékárnách Nympharm doporučují zejména doplněk stravy Betaglukan IMU vyráběný farmaceutickou firmou. Vitamín D3 kromě svého zásadního účinku na kvalitu kostní hmoty, rovněž stimuluje buňky imunitního systému, vykazuje pozitivní účinek na sílu svalového stahu, čímž snižuje riziko pádů (riziko zejména u seniorů), dále účinek protinádorový. Nízká hladina tohoto vitamínu zvyšuje riziko vzniku a úmrtí na srdečněcévní choroby, vzniku autoimunitních onemocnění. Na trhu jsou sice dostupné léky s obsahem vitamínu D3, nejsou však volně prodejné. Z tohoto důvodu v lékárnách Nympharm doporučují doplněk stravy od stejného výrobce a podobným názvem, Vigantolvit D3 2 000 I.U. Zástupcem enzymoterapie je volně prodejný lék Wobenzym obsahující unikátní směs enzymů, které působí proti zánětům v našem těle. Kromě toho posiluje imunitu, urychluje hojení po operacích a úrazech, zlepšuje prokrvení tkání a průchodnost lymfy, podporuje úplné doléčení zánětů tak, aby se neopakovaly nebo nepřecházely do chronického stavu.

Přejeme Vám krásné Vánoce a hodně zdraví. Vaši lékárníci z českých lékáren Nympharm

Ke stažení: