Správná výživa mláďat od počátku s Grub Barf

Hlavní stránka | Kateřina Goroškov | Tiskové středisko | Grub Barf - Žraso s.r.o. | Správná výživa mláďat od počátku s Grub Barf

Mláďata jsou údajně všeobecně roztomilá proto, aby je dospělý jedinec miloval, neopustil je a staral se o ně. Pořídit si domů malé štěně nebo kotě vyžaduje určitou dávku zodpovědnosti. Každý jedinec má-li být spokojený, vyžaduje péči, a to i v oblasti správné stravy. Je dobré roz-hodnout se v pravý čas, jak a čím především malého tvora krmit. Pokud zvolíte pro svého maz-líčka potraviny, které se navrací k přírodě, pak jsou výrobky Grub Barf tou správnou volbou. Ničeho se nebojte a nenechte se zastrašit pestrostí této stravy a určitým diskomfortem pro vás. Krmení BARFem je sice složitější, ale odměnou vám bude špičkově vypadající a cítící se domácí mazlíček plný vitality. Krmení mláďat se oproti dospělým jedincům liší. Štěně napří-klad potřebuje přibližně tři až sedm procent své předpokládané váhy v určitém časovém hori-zontu. Čím je starší, tím je procento nižší. Na ona tři procenta se dostáváme přibližně v roce věku. Vhodnými produkty pro start jídelníčku vašeho štěněte může být hovězí maso v kombinaci se zeleninou a rýží, drůbeží maso v kombinaci s ovocem a přílohou, koňské maso s batátem, Grub Barf paštika nebo novinka v portfoliu české firmy Grub Barf Jehněčí ve vlastní šťávě.

Aby Vaše prvotní nadšení ze štěněte či kočičky nevyprchalo příliš brzy, je dobré se na nový přírůs-tek v rodině připravit. Je dobré řádně se předem informovat nejenom o tom, kde bude spát, s čím si hrát, ale i o tom co bude jíst. Vyváženou stravou od počátku růstu zajistíte vašemu mazlíčkovi, ale i vám, společný dlouhý život plný radosti, Pro Vaše štěňata i koťata je třeba dbát na rozmanitost a pestrost stravy, její vyváženost. Nejčastější chyba je nepravidelnost ve stravování, špatný výběr nekvalitních surovin, krmení lidskou stravou a krmení potravin s nevyváženým poměrem živin. Dob-ré je začít s malým množstvím podávané stravy vícekrát denně. U malých přírůstků podáváme krm-nou dávku 2–5× denně. Důležité je také vědět čím bylo mláďátko krmené u chovatele a podle toho přizpůsobit přechod na požadovanou stravu. Začínat bychom měli lehce stravitelnou stravou a po-stupně zařazovat do jídelníčku další druhy potravin.

„Příprava výrobků GRUB Barf vyžaduje řádnou přípravu a konzultaci s odborníky. Každé plemeno je něčím specifické i každá věková kategorie domácích mazlíčků. Důležité je i vědět, které suroviny nepoužívat vůbec, a které naopak pomáhají. Tak například víte, že pes nesmí hroznové víno, avoká-do a větší množství rajských jablek? Hroznové víno a rozinky vyvolávají při pozření u psů selhání ledvin. Rajčata obsahují látku tomanin, který je podobný jedovatým alkaloidům. Příznaky otravy se projevují průjmem, dýchacími problémy, letargií, nebo zvracením, “ uvádí Simona Princová, majitel-ka společnosti na výrobu speciálních krmiv ŽRASO s.r.o. „Při výrobě produktů, dbáme na výběr a přípravu kvalitních, čerstvých surovin a masa. Majitelům mláďátek bych doporučila sestavovat jídel-níček velice pečlivě a něco si o krmení nastudovat nebo se můžete obrátit přímo na nás, rádi Vám poradíme s jídelníčkem a výběrem produktů pro vaše mláďátka,“ dodává Simona Princová.

Jehněčí ve vlastní šťavě Grub Barf

Je velmi vhodné zařazovat do jídelníčku pro mláďátka. Jehněčí je zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, předčí v tomto ohledu například maso drůbeží a vepřové. Kromě bílkovin a zmiňovaného železa je dobrým zdrojem vitamínů skupiny B (zejména B12), fosforu, zinku a hořčíku. Pro nižší obsah tuku představuje lehce stravitelný a dietní typ masa. Mezi chovateli začíná být jehněčí maso velice žádaným produktem a z toho důvodu takto kvalitní produkt zařadil Grub Barf do výroby. Cena výrobku je 47 Kč za 220ml balení.

Výrobky GRUB BARF lze zakoupit v prodejnách sítí Happy ZOO, Zvěrokruh, Archa Řevnice, Ratio, Easy BARF, Krmím masem A dále na e-shopech www.grub-barf.cz, www.superzoo.cz, www.rohlik.cz, www.kosik.cz, www.krmimasem.cz, www.mall.cz, www.alza.cz, Nově pak také v síti vybraných prodejen Kaufland.

Ke stažení: