EFKO-Karton s.r.o./IGRÁČEK

Hlavní stránka | Kateřina Goroškov | Tiskové středisko | EFKO-Karton s.r.o./IGRÁČEK

Společnost EFKO, český výrobce her a hraček, působí na českém trhu od roku 1993. Po celou dobu se zaměřuje kromě výroby také na charitativní akce. Podporuje sponzorskými dary řadu mateřských školek, základních a zvláštních škol, dětských domovů a kojeneckých ústavů. Společnost EFKO se zařadila do projektu KLOKÁNEK na podporu týraných a opuštěných dětí. Těm již od roku 2006 pravidelně přiváží vánoční dárky a pomáhá tak jejich malým svěřencům prožít radostnější Vánoce. Za své výrobky získalo EFKO řadu ocenění – FOR TOYS 2010 – cena GRAND PRIX za IGRÁČKA. V roce 2011 obdrželo čestné uznání v rámci projektu VIZIONÁŘI 2011. Ocenění bylo uděleno za oživení tradičních dětských hraček IGRÁČEK a uvedení na trh nové série, která využívá nejnovějších poznatků z oblasti didaktiky a dětské psychologie. Projekt VIZIONÁŘI organizuje sdružení Czech Inno pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu. V roce 2012 společnost EFKO získala ocenění v soutěži „Českých 100 nejlepších“ za strategickou hru ABAKU, kterou doporučuje rovněž Mensa ČR, Jednota českých matematiků a fyziků a Univerzita Karlova. Kreativní stavebnice ROTO START, získala ocenění „Správná hračka“ za rok 2013. Populární rodinná společenská hra Jožin z bažin se chlubí hned dvěma oceněními; „Správná hračka 2013“ a „Nejlepší novinka 2013“ v kategorii Hry, puzzle a karty. V roce 2014 získal označení „Správná hračka“ 2014 soubor oblíbených her Moje první hry, v roce 2018 edukativní hra „Vyprávěj“ a konstrukční stavebnice ROTO ABC. Poslední ocenění „Správná hračka“ získala společnost Efko v roce 2019 za sety nákladních aut Multigo FIRE set a Multigo BUILD set a za deskovou hru Picasso. Více na www.efko.cz.

Rodinná výstava Fenomén Igráček navštíví Městské muzeum Krnov

Rodinná výstava Fenomén Igráček navštíví Městské muzeum Krnov

10. 06. 2024

Legendární hračka Igráček a jeho putovní rodinná výstava se během prázdnin stane lákadlem pro rodinný výlet do Městského muzea Krnov, které sídlí ve Flemmichově vile. Expozice pojednávající o historii, výrobě a současnosti populární české hračky bude zahájena těsně před prázdninami, a to 28. června tohoto roku. Fanoušci Igráčka najdou v místním muzeu také dvě unikátní neprodejné figurky vytvořené historikem a modelářem Miroslavem Svobodou. Ten speciálně pro tuto výstavu z Igráčků vyrobil postavičky architekta Leopola Bauera - krnovského rodáka a významnou osobnost - saského vévodu z doby třicetileté války Jana Jiřího Krnovského. Výstava bude k vidění do 1. září 2024.


KukiKuk – veliké kartičky pro malé ručičky

KukiKuk – veliké kartičky pro malé ručičky

24. 04. 2024

Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., právě uvádí ve spolupráci s firmou Betexa novou řadu unikátních vzdělávacích her pro batolata s názvem „KukiKuk“. Autorem edice je zkušený autor her Tomáš Bělka, který při jejich tvorbě spolupracoval s pedagogy a dětskými psychology. Hry jsou navrženy s ohledem na potřeby a schopnosti kojenců i batolat a uspokojují požadavek trhu v segmentu kvalitních her pro nejmenší.


Český výrobce EFKO představuje novou stavebnici ECO Roto

Český výrobce EFKO představuje novou stavebnici ECO Roto

04. 04. 2024

Stavebnice ECO Roto jsou vyrobené z pečlivě vybraných materiálů, šetrných k přírodě. Za jejich originálním grafickým pojetím stojí designérka Lucia Čmilanská. Ta na výrobcích úzce spolupracovala s vývojovým oddělením firmy EFKO. Řada zahrnuje čtyři tematické stavebnice, které jsou určeny dětem od 4 let. Jde o skvělé pomocníky pro rozvoj jemné motoriky a fantazie předškoláků.


Objevte poklady Moravského krasu v nové společenské hře „Tajemství Býčí skály“

Objevte poklady Moravského krasu v nové společenské hře „Tajemství Býčí skály“

22. 01. 2024

Český výrobce her a hraček, společnost EFKO-karton, s. r. o. z Nového Veselí uvádí na trh novou originální hru s názvem „Tajemství Býčí skály“. Jejím prostřednictvím si malí i velcí badatelé udělají představu, jak vypadalo objevování jeskyní a historických nálezů v Moravském krasu.


Pod stromeček hračka, která se dědí – novinky české autodráhy Ites

Pod stromeček hračka, která se dědí – novinky české autodráhy Ites

29. 11. 2023

Snad každý kluk je duší závodníkem. Nezáleží na věku. Rychlost je vrozená jak malému klukovi, tak i jeho dědečkovi. Proto všichni milovníci rychlých kol zpozorní, zaslechnou-li slovo „autodráha“. A opravdoví nadšenci napnou uši ještě víc, řekne-li se „česká autodráha Ites“. Její historie sahá až do roku 1968. Autodráha byla známa také pod obchodními názvy EuropaCup, Autodráha 90 nebo FARO.


Kvalitní vánoční dárky od českého výrobce EFKO

Kvalitní vánoční dárky od českého výrobce EFKO

19. 10. 2023

Společnost EFKO-karton přináší radost pod vánoční stromečky již třicet let. Hry a hračky ryze českého výrobce získávají mnoho ocenění jak z řad odborníků, tak spotřebitelů. Například legendární Igráček nedávno získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka a Správná hračka, stavebnicový systém autíček MultiGO ocenění GRAND PRIX odborné poroty veletrhu For Toys a zábavné vzdělávací soubory Her pro předškoláky získaly titul Hračka roku.


EFKO nezachránilo pouze Igráčka – český výrobce hraček letos slaví 30 let

EFKO nezachránilo pouze Igráčka – český výrobce hraček letos slaví 30 let

07. 09. 2023

Ryze českých výrobců hraček, kteří ustáli všechny ekonomické a společenské turbulence, je jako šafránu. Někteří z nich poctivým přístupem ke svým výrobkům dokáží svoji pozici na trhu posílit. To se daří i firmě EFKO-karton sídlící na Vysočině, kterou před třiceti lety založil Miroslav Kotík. Ten z původně obchodní společnosti vybudoval respektovanou výrobní společnost, která dnes dává práci více než šesti desítkám zaměstnanců. V současnosti asi nejznámějším produktem firmy z Nového Veselí je její vlajková loď – legendární hračka Igráček. V jejím portfoliu však nalezneme i léty prověřené hry jako Kloboučku hop, Smolíček, Jožin z bažin, ale také nové inovativní soubory her pro předškoláky, party hry, novinku Pytlíczech a celou řadu dalších hraček. EFKO se neorientuje pouze na produkci vlastních výrobků, ale významnou část její činnosti zahrnuje také zakázková výroba deskových her, puzzle skládaček a jiných hraček mířících do celého světa.


Hlasovátko pomáhá ve školách i při domácí výuce … ani nebudou vědět, že se učí

Hlasovátko pomáhá ve školách i při domácí výuce … ani nebudou vědět, že se učí

01. 08. 2023

Český výrobce her a hraček EFKO-karton přichází s novou didaktickou pomůckou Hlasovátko, kterou vytvořil ve spolupráci se zkušenými pedagogy Milošem Novotným a Jitkou Zelenou. Učitelé ví, jak těžké je, v průběhu hodiny zapojit žáky do výuky tak, aby každý z nich mohl prokázat své znalosti a být v průběhu vyučovací hodiny aktivní. EFKO uvedlo na trh i další inovativní a oceňované pomůcky – například víceúčelovou stíratelnou tabulku, na níž lze navíc sestavit didaktické hodiny, nebo soubor zábavných her Abeceda a čísla, který získal ocenění SPRÁVNÁ HRAČKA, či soubor deseti vzdělávacích her pro předškoláky Vnímám to, který se stal HRAČKOU ROKU.


Rodinná výstava Fenomén Igráček zve do města betlémů

Rodinná výstava Fenomén Igráček zve do města betlémů

14. 07. 2023

Třebechovické muzeum betlémů hostí výstavu, která potěší především rodiny s dětmi, a také všechny fanoušky a pamětníky figurek Igráčka. Ke zhlédnutí je zde do 3. září putovní výstava s názvem „Fenomén Igráček” mapující vývoj a výrobu této legendární hračky doprovázející dětský svět již od roku 1976. Návštěvníci se mohou těšit také na jednu zajímavost. A sice na unikátní betlém, který z klasických Igráčků vyrobil historik a modelář Miroslav Svoboda.


 Unikátní Igráčci v podobě Gustava Frištenského a Josefa Svozila ozdobí rodinnou výstavu v Litovli

Unikátní Igráčci v podobě Gustava Frištenského a Josefa Svozila ozdobí rodinnou výstavu v Litovli

14. 06. 2023

Putovní výstavu Fenomén Igráček mapující historii, výrobu a vývoj legendární české hračky nabídne s nástupem prázdninových dní Turistické informační centrum Litovel. Výstavu mohou zájemci navštívit od 1. července až do 2. září. Návštěvníky mimo jiné čekají i unikátní neprodejné figurky v podobě legendárního siláka Gustava Frištenského a zakladatele Pivovaru Litovel Josefa Svozila, které speciálně pro výstavu v Litovli vyrobil z klasických Igráčků historik a modelář Miroslav Svoboda.


Igráček se na výstavě v Kladrubech převleče za knížete Vladislava I. a benediktinského mnicha

Igráček se na výstavě v Kladrubech převleče za knížete Vladislava I. a benediktinského mnicha

02. 06. 2023

Regionální muzeum Kladrubska v plzeňském kraji hostí až do 31.srpna putovní výstavu s názvem „Fenomén Igráček“. Tachovsko se tak zcela jistě stane vyhledávaným cílem rodin, sběratelů a příznivců této české hračky. Podobně jako v jiných místech, kde byla tato putovní výstava uspořádána.


   Pytlíczech – nová řada cestovních her vytvořená designérkou a cestovatelkou Táňou Sekerkovou

Pytlíczech – nová řada cestovních her vytvořená designérkou a cestovatelkou Táňou Sekerkovou

16. 05. 2023

Nejen pro všechny milovníky přírody, cestování a designu připravila česká firma EFKO-karton novou řadu her a hlavolamů s originálním názvem Pytlíczech. Design této edice svěřila grafické designérce a cestovatelce Táně Sekerkové. Řadu deseti různých her a hlavolamů Pytlíczech spojuje funkční minimalismus a přírodní materiály – bavlna, dřevo a kvalitní karton. Pytlíčky včetně komponentů jsou vyrobeny v České republice.


Výstava Fenomén Igráček potěší návštěvníky města Dubí jedinečnými figurkami

Výstava Fenomén Igráček potěší návštěvníky města Dubí jedinečnými figurkami

03. 04. 2023

Dům porcelánu s modrou krví se v květnu stane vyhledávaným místem rodin a fanoušků české hračky Igráček. Město Dubí bude totiž od 3. května hostit oblíbenou putovní výstavu s názvem Fenomén Igráček, kterou připravuje ve spolupráci s firmou EFKO-karton, Inspirací Zlín a Technickým muzeem v Brně. Návštěvníky čekají informace o historii a výrobě figurek, ukázky původních i současných Igráčků, a také dvě neprodejné unikátní figurky v podobě malířky porcelánu a horníka z Cínovce, které z klasických Igráčků vyrobil historik Miroslav Svoboda.


Jaro v Milevském muzeu bude patřit Igráčkovi

Jaro v Milevském muzeu bude patřit Igráčkovi

01. 03. 2023

Legendární Igráček, který nedávno získal ocenění „Nejdůvěryhodnější značka roku 2022“, se stane od 5. března 2023 hlavním hrdinou Milevského muzea. Jeho pracovníci pro své návštěvníky připravili ve spolupráci s firmou EFKO-karton, Inspirací Zlín a Technickým muzeem v Brně další zastávku putovní výstavy s názvem Fenomén Igráček. Fanoušci Igráčka najdou v místním muzeu také dvě unikátní neprodejné figurky vytvořené historikem a modelářem Miroslavem Svobodou. První postavičce tento historik nasadil masopustní masku Bakuse, řeckého boha vína a veselí. Druhou figurku oblékl do oděvu člena řádu premonstrátů, kteří jsou neodmyslitelně spjati s historií místní lokality. Výstavu určenou pro celou rodinu bude možno navštívit až do 8. května tohoto roku.


Novým předsedou Sdružení pro hračku a hru je úspěšný výrobce hraček – Miroslav Kotík

Novým předsedou Sdružení pro hračku a hru je úspěšný výrobce hraček – Miroslav Kotík

10. 02. 2023

Sdružení pro hračku a hru – SHH z. s. jmenovalo nového lídra. Stalo se tak z důvodu rezignace profesora Václava Kubáta, který tuto funkci zastával již od založení subjektu, tedy od roku 1990. Novým předsedou Sdružení se stal pan Miroslav Kotík, majitel a jednatel české firmy EFKO-karton s. r. o. z Nového Veselí.


Důmyslné krmítko s Igráčkem ornitologem učí děti pomáhat přírodě

Důmyslné krmítko s Igráčkem ornitologem učí děti pomáhat přírodě

23. 01. 2023

Český výrobce společenských her a Igráčka EFKO-karton v těchto dnech uvádí na trh novinku – ekologické krmítko s Igráčkem ornitologem, ptačím zobem a mini atlasem známých ptáků. Hlavní části krmítka jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného plastu. Krmítko pochází z dílny mladých českých designérů. Díky důmyslnému řešení se velmi jednoduše udržuje i doplňuje a jeho vlastnosti jsou vyzdvihovány samotnými ornitology. Krmítko je navíc vybaveno odtokovými kanálky, takže se v něm nezadržuje nechtěná voda. Děti se jeho prostřednictvím mohou hravou formou seznamovat s přírodou a vytvářet si k ní vztah.


Hlas Martina Stránského oživuje nové pohádkové figurky Igráčků

Hlas Martina Stránského oživuje nové pohádkové figurky Igráčků

14. 11. 2022

Dárek nemusí být velký ani drahý, aby děti potěšil. I maličkost může udělat obrovskou radost. Své o tom ví i Igráček, legendární osmicentimetrová hračka, která nyní přichází na vánoční trh v novém. Jednotlivé pohádkové figurky jsou totiž doplněny o podcastové pohádky namluvené populárním hercem Martinem Stránským. V edici podcastových pohádek je celkem šest originálních příběhů. Igráček má navíc důvod k oslavě. Byl totiž v těchto dnech oceněn titulem Nejdůvěryhodnější značka roku 2022 v kategorii hračky, figurky.


Soubor her pro předškoláky - Vnímám to - získal titul Hračka roku

Soubor her pro předškoláky - Vnímám to - získal titul Hračka roku

02. 11. 2022

Jubilejní patnáctý ročník soutěže Hračka roku přinesl společnosti EFKO-karton, s.r.o. ocenění za produkt ‚Vnímám to’ z edice Hry pro předškoláky. Tento edukativní soubor her získal 1. místo v kategorii ‚Baby a předškolní hračky’. Odborná porota spolu s veřejností vybírala nejlepší výrobky v šesti různých kategoriích. Hodnocení probíhalo na základě šesti kritérií jako bezpečnost, design, originalita, technická inovace, kvalita použitých materiálů, zábava a vzdělávací hodnota.


Správnou hračkou se stala edukativní hra Abeceda a čísla

Správnou hračkou se stala edukativní hra Abeceda a čísla

19. 10. 2022

Sdružení pro hračku a hru, ve spolupráci s Unií výtvarných umělců a Asociací předškolní výchovy, udělili v letošním roce ocenění Správná hračka hře českého výrobce EFKO - Karton, s.r.o. Odborná porota složená z pedagogů PF UK, učitelek mateřských škol, dětských psychologů a výtvarníků ocenila hru Abeceda a čísla, určenou dětem předškolního věku.


Historickou řadu legendární figurky Igráček doplňuje Jan Žižka

Historickou řadu legendární figurky Igráček doplňuje Jan Žižka

08. 09. 2022

Figurka Igráček prošla ve své novodobé historii řadou proměn. Ztvárňuje různá povolání, pohádkové postavy, sportovce, maskoty měst a podobně. Oblíbené se ale staly i postavičky ze speciální edice vzdávající hold významným českým osobnostem. Nejnovějším jejím přírůstkem je Igráček v podobě Jana Žižky, který navazuje na Igráčka Karla IV. a T. G. Masaryka.


Nové hry Harry Potter pro čaroděje i mudly – zábava pro celou rodinu

Nové hry Harry Potter pro čaroděje i mudly – zábava pro celou rodinu

26. 08. 2022

Český výrobce her a hraček EFKO-karton a zásilková společnost Betexa spojili své síly a pro své zákazníky připravili novou řadu her s populárním hrdinou Harry Potterem. Hry se vyznačují originálními herními pravidly vycházejícími z konkrétních příběhů oblíbené spisovatelky Joanne Rowlingové. Autor Tomáš Bělka kladl při tvorbě pravidel důraz na skutečnost, aby si hry mohl zahrát úplně každý a staly se tak oblíbené napříč generacemi. Společnost EFKO pak jeho know-how zhmotnila ve finální výrobky, které se právě dostávají na pulty obchodů.


Rodinná výstava Fenomén Igráček přijíždí do Zubří - Potěší i příznivce házené

Rodinná výstava Fenomén Igráček přijíždí do Zubří - Potěší i příznivce házené

25. 05. 2022

Muzeum Zubří ve spolupráci s firmou EFKO-karton, s. r. o., Inspirací Zlín a Technickým muzeem v Brně zvou na interaktivní výstavu s názvem Fenomén Igráček. Na návštěvníky čekají kromě historických a současných podob legendární hračky také dva neprodejné unikáty – figurky v podobě házenkáře HC ROBE Zubří a metláře.


Interaktivní rodinná výstava Fenomén Igráček se konečně dočká své frenštátské premiéry

Interaktivní rodinná výstava Fenomén Igráček se konečně dočká své frenštátské premiéry

19. 04. 2022

Výstava Fenomén Igráček byla ve frenštátském Městském kulturním středisku plánována již před dvěma lety. Díky uzavření muzeí a výstavních síní však originální neprodejnou figurku Igráčka v podobě místního rodáka Jiřího Rašky vidělo jen několik málo prvních návštěvníků. Letos se proto organizátoři rozhodli výstavu obnovit.


Výstava Fenomén Igráček se po čase opět vrací do regionů, nově zavítá do Kralup nad Vltavou

Výstava Fenomén Igráček se po čase opět vrací do regionů, nově zavítá do Kralup nad Vltavou

07. 04. 2022

Zajímavým prvkem výstavy se stanou neprodejné unikáty Igráčků v podobě Jaroslava Seiferta, jediného českého držitele Nobelovy ceny za literaturu a šikovatele Jana Vaňka, postavy z románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Výstava se uskuteční ve dnech od 5. května do 2. června tohoto roku.


Igráček v podobě Mimi a Lízy pomůže dobrovolníkům  uklidit Česko

Igráček v podobě Mimi a Lízy pomůže dobrovolníkům uklidit Česko

21. 03. 2022

Do projektu Ukliďme Česko se letos rozhodl zapojit také český výrobce her a hraček firma EFKO. Vytvořila speciální edici Igráčků v podobě knižních a filmových hrdinek Mimi a Lízy, které pro tuto příležitost symbolicky dostaly do rukou sběrací kleště s kbelíkem na odpadky. Tito Igráčci zamíří do běžného prodeje a budou k dostání i na e-shopech. Z prodeje každé figurky edice Uklízej s Igráčkem daruje výrobce 10 korun na pořízení speciálních sběracích kleští na odpadky.


Dobrá zábava s deskovými párty hrami od firmy EFKO

Dobrá zábava s deskovými párty hrami od firmy EFKO

05. 11. 2021

Svět společenských her zažívá svůj velký boom a těší se stále větší oblíbenosti při rodinných a přátelských setkáních. Nezanedbatelnou část sortimentu firmy EFKO tvoří i postřehové a párty hry. Některé z nich jsou vhodnou alternativou pro společně stráveny čas při zážitkových činnostech, které nemusí být jenom zdrojem zábavy, ale také rozvoje různých dovedností a schopností jak dětí, tak i dospělých. Mezi ně patří například netradiční novinka určená ryze pro dospělé s názvem Hvězda večírku. Mezi další patří hra Fast food nebo Mish Mash. Trávit volný čas bez využití moderních technologií může být v současné době přicházejících svátků velkou příležitostí k upevnění mezilidských vztahů. Prožijme letošní Vánoce a Silvestr s těmi, které máme rádi. Třeba u zábavné stolní hry. A nezapomeňme, že cíl není vyhrát, ale být spolu.


Kvalitní hračky by měly děti rozvíjet & Tipy na vánoční dárky od českého výrobce EFKO

Kvalitní hračky by měly děti rozvíjet & Tipy na vánoční dárky od českého výrobce EFKO

11. 10. 2021

Efko uvádí na trh v předvánočním období několik novinek, a také rozšiřuje svoji populární řadu vzdělávacích her edice „Hry pro předškoláky“, kterou oceňují nejen rodiče, ale i odborníci z řad pedagogů. Vánoční dárek tak může udělat radost a přinést mnoho užitku.


Bratři Baťové a Emil Zátopek jako Igráčci na výstavě ve Zlínském zámku

Bratři Baťové a Emil Zátopek jako Igráčci na výstavě ve Zlínském zámku

23. 09. 2021

Fanoušci malých plastových figurek si od 1. do 28. října tohoto roku přijdou v prostorách Zlínského zámku na své. Český výrobce her a hraček, firma EFKO-karton s. r. o., Technické muzeum v Brně a Inspirace Zlín, z. s. si pro ně totiž připravili výstavu pojednávající o legendární české hračce, která již od roku 1976 doprovází několik generací dětí. Zájemci se v rámci expozice dozví mnoho zajímavostí z vývoje a výroby nejen Igráčků, ale i dalších hraček ryze českého výrobce.


Tip na výlet - výstava Fenomén IGRÁČEK v srdci Vysočiny

Tip na výlet - výstava Fenomén IGRÁČEK v srdci Vysočiny

27. 07. 2021

Pouhých dvaatřicet kilometrů dělí Nové Veselí, kde vzniká legendární česká hračka, od jihlavské Brány Matky Boží. Právě v ní je zpřístupněná putovní rodinná výstava Fenomén IGRÁČEK. Návštěvníci se mohou kromě historických i současných podob oblíbené figurky těšit i na dva neprodejné unikáty, vyrobené speciálně pro expozici v Jihlavě. Jde o figurku v podobě Gustava Mahlera a horníka ze stříbrných dolů. Jihlavskou expozici bude možné v Bráně Matky Boží navštívit až do 12. září tohoto roku. Zájemci mohou také vystoupat na vyhlídkovou věž a vychutnat si tak pěkný výhled na město.


EFKO uvádí novinku - IGRÁČKOVY kreativní sety s pohádkou

EFKO uvádí novinku - IGRÁČKOVY kreativní sety s pohádkou

12. 07. 2021

Červená Karkulka, Šípková Růženka, Perníková chaloupka nebo Strašidelný hrad. To jsou názvy čtyř pohádek, jejichž děj se rozhodla firma EFKO, český výrobce hraček, zakomponovat do svých čtyř nových kreativních setů. Firma z Nového Veselí tak vsadila na tradiční bohatství naší země, tedy na pohádkové příběhy a spojila je s figurkami IGRÁČKŮ. Jde o nový koncept, který má ambice děti nejen zabavit, ale i rozvíjet. Děti tak v jednom balení získají dvě postavičky hrdinů ze známých českých pohádek a kartonové prostředí k dotvoření. Každý set je navíc doplněn žertovně pojatou pohádkou z pera spisovatele Martina Klusoně.


IGRÁČEK se představí v beskydském muzeu jako Zbojník Ondráš

IGRÁČEK se představí v beskydském muzeu jako Zbojník Ondráš

08. 06. 2021

Muzeum Beskyd zahájí 24. června tohoto roku putovní výstavu Fenomén IGRÁČEK, která potrvá až do 12. září. Návštěvníci se mohou těšit nejen na historické i moderní podoby osmicentimetrové postavičky české hračky IGRÁČEK, ale i na informace o jeho výrobě. A také na unikátně ztvárněného IGRÁČKA v podobě Zbojníka Ondráše, kterého speciálně pro výstavu v Beskydech vyrobil historik a modelář Miroslav Svoboda.


Populární výstava Fenomén IGRÁČEK představí v Bělé pod Bezdězem dvě unikátní figurky spjaté s regionem

Populární výstava Fenomén IGRÁČEK představí v Bělé pod Bezdězem dvě unikátní figurky spjaté s regionem

02. 06. 2021

V prostorách výstavy bude pro zájemce připraveno mnoho historických a moderních podob známé osmicentimetrové postavičky. Jako bonus pak budou k vidění dva bělské unikáty, vyrobené speciálně pro tuto expozici – Hynek Berka z Dubé a Lipé, zakladatel města, spolu s Miroslavem Dismanem, známým rodákem z Bělé pod Bezdězem.


Děti společně s IGRÁČKEM objevují krásy Valašska

Děti společně s IGRÁČKEM objevují krásy Valašska

11. 05. 2021

Muzejní a galerijní centrum Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí díky rozvolnění otevře dveře svým návštěvníkům 11. května, a přivítá je mimo jiné i putovní výstavou Fenomén IGRÁČEK. Výstava potrvá do 13. června tohoto roku. Centrum se nachází v jižním křídle barokního zámku Žerotínů v historickém jádru Valašského Meziříčí.


Rok od zahájení projektu „Pomáhej s IGRÁČKEM“ Figurka již poskytla pomoc v hodnotě více než 1,4 milionu

Rok od zahájení projektu „Pomáhej s IGRÁČKEM“ Figurka již poskytla pomoc v hodnotě více než 1,4 milionu

30. 03. 2021

30. března uběhl přesně rok, kdy český výrobce her a hraček - společnost EFKO-karton s.r.o. spustil kampaň pod názvem „Pomáhej s IGRÁČKEM“. Tento projekt zaznamenal velký úspěch a předčil veškerá očekávání i těch největších optimistů. IGRÁČEK s rouškou se tímto zapojil do pomoci s bojem proti Covid-19. Vznikla limitovaná edice 15 druhů IGRÁČKŮ v podobě zdravotníků, hasičů, policistů, popelářů a rodiny. Z každé prodané figurky odvádí firma 15 korun na nákup ochranných pomůcek.


EFKO opětovně získalo ocenění v soutěži Hvězda 3D reklamy, tentokrát v kategorii Reklamní gastronomie

EFKO opětovně získalo ocenění v soutěži Hvězda 3D reklamy, tentokrát v kategorii Reklamní gastronomie

22. 02. 2021

I tentokrát se firma EFKO-karton umístila na předních pozicích v soutěži Hvězda 3D reklamy v rámci akce POPAI DAY 2020. V kategorii REKLAMNÍ GASTRONOMIE získala 3. cenu za produkt „Společně po celý rok“. Firma z Vysočiny tak dokládá, že kromě ocenění na poli vlastní výroby společenských her a hraček, sklízí úspěchy i v oblasti zakázkové výroby, která tvoří nedílnou součást společnosti.


IGRÁČCI v podobě Tří králů byli vydraženi za částku přesahující dvacet tisíc korun – celá suma odešla na Tříkrálovou sbírku

IGRÁČCI v podobě Tří králů byli vydraženi za částku přesahující dvacet tisíc korun – celá suma odešla na Tříkrálovou sbírku

26. 01. 2021

21. ledna, byla ukončena aukce sběratelského unikátu v podobě tří figurek IGRÁČKŮ – Tří králů. Suma, kterou akce vytěžila dosáhla výše 22 200 korun a její celá výše byla připsána na účet Tříkrálové sbírky Charity Česká republika. IGRÁČEK Kašpar, Melichar a Baltazar existují v této podobě pouze v jednom jediném exempláři a od čtvrtečního večera mají již svého šťastného majitele.


Unikátní figurky IGRÁČKA v podobě Tří králů míří do dražby – podpoří tak Tříkrálovou sbírku

Unikátní figurky IGRÁČKA v podobě Tří králů míří do dražby – podpoří tak Tříkrálovou sbírku

11. 01. 2021

Sběratelský unikát, IGRÁČCI Tři králové, budou od 11. ledna tohoto roku předmětem dražby, jejíž celý výtěžek poputuje na účet Tříkrálové sbírky Charity Česká republika. Kašpar, Melichar a Baltazar existují pouze v jednom jediném exempláři. Vyvolávací cena celé kolekce je jedna koruna. Aukce bude trvat přesně deset dní., Partnerem aukce Tříkrálových IGRÁČKŮ je aukční portál Aukro a Charita Česká republika. Akce navazuje na předchozí úspěšný projekt firmy EFKO-karton, s.r.o. “Pomáhej s IGRÁČKEM“.


Mlsný mravenečník 3D hra z Vysočiny & Jak na jemnou motoriku zábavně

Mlsný mravenečník 3D hra z Vysočiny & Jak na jemnou motoriku zábavně

11. 12. 2020

Zhoršující se jemná motorika dětí je téma, které je poslední dobou často přetřásáno nejen v odborných kruzích, ale i v samotných rodinách. Jemná motorika totiž přímo souvisí s jednou z nejdůležitějších dovedností. A sice psaním. Právě to ale nyní dostává při on-line distanční výuce čím dál méně prostoru. Děti jsou ještě více připoutány k počítačům a klávesnicím a zásadně jim tak chybí nácvik jemného pohybu rukou. To inspirovalo vývojové oddělení českého výrobce společenských her a hraček EFKO k vytvoření nové hry Mlsný mravenečník, která má za úkol zábavnou formou trénovat přesně ty dovednosti, které dnes u dětí tolik postrádáme.


Návrat legendární české autodráhy & Když hodnoty zůstávají

Návrat legendární české autodráhy & Když hodnoty zůstávají

30. 11. 2020

Česká autodráha je výrobek s tradicí sahající až do šedesátých let minulého století. Pro mnohé byla vysněnou a leckdy obtížně dostupnou hračkou, pro další se pak stala celoživotním koníčkem. Každý, kdo někdy vzal do ruky ovladač a položil autíčko na dráhu, potvrdí, že pocit ze skutečného závodu žádná virtuální hra na počítači či tabletu nenahradí. I proto se rozhodl český výrobce hraček EFKO z Nového Veselí zaštítit výrobu zmodernizované verze autodráhy s názvem FARO. Nová verze navazuje na původní provedení českých autodráh pod názvem Europa Cup, Ites, Gonio a Autodráha 90. Vedle toho přináší FARO mnohá vylepšení.


Putovní výstava Fenomén IGRÁČEK kotví na Zámku ve Žďáře nad Sázavou

Putovní výstava Fenomén IGRÁČEK kotví na Zámku ve Žďáře nad Sázavou

06. 10. 2020

Výstava Fenomén IGRÁČEK bude tentokrát k vidění jen pár kilometrů od současného rodiště této legendární hračky. Na výstavě pro celou rodinu čekají návštěvníky žďárského zámku kromě historických i moderních podob osmicentimetrové postavičky také dva neprodejné unikáty. A to v podobě svatého Jana Nepomuckého a dostihové jezdkyně Laty Brandisové, první ženy, které se podařilo vyhrát Velkou pardubickou. Výstava je připravena pro návštěvníky od 23. října tohoto roku a potrvá až do 31. ledna 2021 v areálu zámku.


Nové soubory her Povím ti to a Vymyslím to inspirované vzdělávací metodou Montessori usnadní dětem vstup do první třídy

Nové soubory her Povím ti to a Vymyslím to inspirované vzdělávací metodou Montessori usnadní dětem vstup do první třídy

21. 09. 2020

Edukativní soubory her Povím ti to a Vymyslím to rozvíjejí zábavnou formou dovednosti dětí, které potřebují ke zvládnutí učiva v první třídě. Hry jsou vhodné nejenom pro domácí aktivity dětí s rodiči, ale také jako výukový materiál v mateřských školkách, školách nebo ve školních družinách. Návod obsahuje tipy, jak obměňovat styl hry dle rozvíjejících se schopností dítěte. Soubory her navrhla se svým týmem Andrea Šindelářová, zkušená pracovnice vývojového oddělení rodinné firmy EFKO karton s.r.o., a vyrobily je šikovné ruce z Vysočiny.


Projekt Pomáhej s IGRÁČKEM doposud vybral přes jeden milion korun – výroba IGRÁČKŮ s rouškou je ukončena – projekt ale trvá dál

Projekt Pomáhej s IGRÁČKEM doposud vybral přes jeden milion korun – výroba IGRÁČKŮ s rouškou je ukončena – projekt ale trvá dál

29. 07. 2020
IGRÁČEK v Břeclavi potěší nejen milovníky historie

IGRÁČEK v Břeclavi potěší nejen milovníky historie

01. 06. 2020

IGRÁČEK na sebe vzal podobu Jana I. Josefa z Liechtensteina a Vrchního průvodčího osobních vlaků Severní dráhy císaře Ferdinanda. Obě dvě figurky, které speciálně pro Břeclav vyrobil Miroslav Svoboda, Mohou návštěvníci obdivovat v rámci putovní výstavy Fenomén IGRÁČEK, která od 8. června do 30. srpna hostuje v břeclavském Městském muzeu a galerii.


IGRÁČEK jako hrabě a hraběnka Herbersteinovi z Velkých Opatovic

IGRÁČEK jako hrabě a hraběnka Herbersteinovi z Velkých Opatovic

13. 05. 2020

Putovní výstava Fenomén IGRÁČEK pomyslně otevře 2. června novou Výstavní síň muzea ve zrekonstruované části zámku ve Velkých Opatovicích. Posledním majitelem Opatovického panství a zámku byl hrabě Jan Jindřich Herberstein s jeho chotí, hraběnkou Julií, rozenou Apponyi. A právě tyto dvě historicky významné osobnosti výstava představí v podobě dvou IGRÁČKŮ. Unikátní figurky Herbersteinů vytvořil speciálně pro expozici v Opatovicích historik a modelář Miroslav Svoboda. Návštěvníci se ale mohou těšit na mnohem víc. Výstava Fenomén IGRÁČEK totiž mapuje historii, současnost a výrobu této legendární hračky, která aktuálně u veřejnosti zabodovala svým projektem Pomáhej s IGRÁČKEM.


Výrobce hraček se nezalekl propadu prodejů - začal vyrábět ochranné štíty

Výrobce hraček se nezalekl propadu prodejů - začal vyrábět ochranné štíty

16. 04. 2020

Český výrobce hraček, společenských her a IGRÁČKA se pustil do výroby nedostatkových ochranných štítů. V rámci akce “Pomáhej s IGRÁČKEM“ firma dodává chybějící ochranné fólie dobrovolníkům, kteří na svých 3D tiskárnách připravují ostatní části ochranných štítů.


Pomáhej s IGRÁČKEM

Pomáhej s IGRÁČKEM

30. 03. 2020

Kdo rychle pomáhá, dvakrát pomáhá! Akcí „Pomáhej s IGRÁČKEM“ reaguje česká rodinná firma EFKO-karton s.r.o. na aktuální dění ve společnosti. Samotná firma bojuje s pozastavením dodávek do obchodů a uzavřením celorepublikových výstav Fenomén IGRÁČEK.


Domácí vzdělávání hravou formou & Kreativní hra Domalovánky

Domácí vzdělávání hravou formou & Kreativní hra Domalovánky

18. 03. 2020

Období strávené doma s malými školáky i předškoláky mohou rodiče vyplnit řadou doplňkových aktivit, které jsou nejen zábavné, ale také rozvíjí schopnosti dítěte. Český výrobce her a IGRÁČKA, firma EFKO, přichází s tipem ve formě kreativní hry Domalovánky, jež se dají využít jako doplňkový nástroj pro domácí vzdělávání – zejména pro nácvik psaní a čtení. Odreagují se při ní rodiče i děti.


Unikátní IGRÁČEK v podobě Jiřího Rašky bude k vidění na výstavě pro celou rodinu

Unikátní IGRÁČEK v podobě Jiřího Rašky bude k vidění na výstavě pro celou rodinu

09. 03. 2020

Výstava Fenomén Igráček míří do Frenštátu pod Radhoštěm. Mezi exponáty bude k vidění také originální figurka IGRÁČKA, v podobě frenštátského rodáka Jiřího Rašky, skokana na lyžích. Toho speciálně pro tuto výstavu zpracoval Miroslav Svoboda. Putovní výstava o IGRÁČKOVI představí v prostorách výstavní síně Albína Poláška ve frenštátském Domě kultury populární figurku.


Výstava Fenomén IGRÁČEK připomene Česko-německou historii

Výstava Fenomén IGRÁČEK připomene Česko-německou historii

02. 03. 2020

Město Šluknov a jeho zámek na severu Čech zvou nejenom k výletům do krásné okolní přírody, třeba do Karlova údolí, okolo starých lomů k Javorové bráně do Rožan, či do Kunratic, nebo k výstupu na vrch Hrazený, ale také k návštěvě nové výstavy pod názvem Fenomén IGRÁČEK. Ta proběhne v prostorách Šluknovského zámku v termínu od 4. března do 31. května. První den bude zahájena slavnostní vernisáží, při které budou představeny mimo jiné originální figurky IGRÁČKA. Ty speciálně pro tuto výstavu graficky zpracoval Miroslav Svoboda. Představí posledního majitele zámku pana Ervína Leopolda Nostitze – Rienecka, který panství spravoval v letech 1935 – 1945 a Ing. Františka Bienerta, zakladatele místní turistiky.


Hořická výstava Fenomén IGRÁČEK bude výjimečná vystavenými figurkami IGRÁČKŮ v podobě Napoleonova kuchaře a jeho ošetřovatelky

Hořická výstava Fenomén IGRÁČEK bude výjimečná vystavenými figurkami IGRÁČKŮ v podobě Napoleonova kuchaře a jeho ošetřovatelky

14. 02. 2020

Výstava Fenomén IGRÁČEK proběhne tentokrát v nově zrekonstruovaných prostorách Městského muzea a galerie v Hořicích. Výstava bude probíhat ve Štorchově síni městského muzea, kde je dostatek místa nejen pro exponáty, ale také pro dětský koutek. K dispozici je i moderní multimediální sál s možnostmi projekce fotografií a filmů. Fenomén IGRÁČEK představí populární figurku v nejrůznějších povoláních a charakterech, v historických i moderních variantách. Výstava bude přístupná od 12. března do 12. dubna. Návštěvníci výstavy v Hořicích uvidí ukázku výroby figurky, seznámí je s historií i současností oblíbené české hračky. Muzeum chce v neposlední řadě připomenout, že také v Hořicích má výroba hraček svou tradici. Jednalo se o hračky dřevěné, jejichž výroba však již zanikla. Hořická výstava bude výjimečná vystavenými figurkami IGRÁČKŮ v podobě Napoleonova kuchaře a jeho ošetřovatelky, hořické sousedky paní Líčkové, která připomene legendu o původu slavných hořických trubiček. Ty se v Hořicích vyrábí už více než 200 let.


EFKO získalo ocenění  v soutěži Hvězda 3D reklamy

EFKO získalo ocenění v soutěži Hvězda 3D reklamy

15. 01. 2020

Český výrobce tradičních společenských deskových her, hraček a IGRÁČKA, firma EFKO-karton s.r.o. zabodoval v soutěži reklamních předmětů Hvězda 3D reklamy v rámci akce POPAI DAY 2019. Nedílnou součástí výroby rodinné firmy z Vysočiny je i zakázková výroba. Tedy výroba nejrůznějších speciálních dárkových a reklamních obalů nebo kreativně zpracovaných stolních her. Jeho práci na tomto poli ocenili na konci loňského roku v Kongresovém centru TOP Hotelu Praha odborníci v rámci soutěže Hvězda 3D reklamy.