Alimpex a.s./Polárka/Krajanka/Paté du chéf

Hlavní stránka | Kateřina Goroškov | Tiskové středisko | Alimpex a.s./Polárka/Krajanka/Paté du chéf

Firma ALIMPEX FOOD a.s. je společností zabývající se zejména velkoobchodem a distribucí čerstvých, mražených a nechlazených potravin. Od roku 2000 zahrnula firmy do svých aktivit logistické a distribuční služby. Tyto aktivity prošly rychlým vývojem, jak z hlediska sortimentu, tak i obratu a katalogová nabídka obsahuje více než 7000 položek výrobků. Společnost na trh dodává výrobky českých mlékáren, ale i vlastní značky – Balsýr, Blaník, Dr. Halíř, Krajanka, Krajanka ZOO, Krajánek, Milkin, Pâté du Chef, Polárka, ZORBA a Pivrnec. Dále pak značky, které na trhu výhradně zastupuje, jako například EISKAFFEE, Elinas nebo Philadelphia. V roce 2016 se stala součástí společnosti ALIMPEX FOOD a.s. také firma Lahůdky Cajthaml.

Pomazánky pro milovníky rybích specialit a aromatických sýrů značky KRAJÁNEK získaly cenu v soutěži Volba spotřebitelů 2022

Pomazánky pro milovníky rybích specialit a aromatických sýrů značky KRAJÁNEK získaly cenu v soutěži Volba spotřebitelů 2022

27. 07. 2022

Pomazánky značky Krajánek, určené milovníkům rybích specialit či aromatických sýrů, byly ve své kategorii oceněny ve Volbě spotřebitelů titulem Nejlepší novinka roku 2022.


Vánoční stůl v královském stylu s paštikami  PÂTÉ DU CHEF

Vánoční stůl v královském stylu s paštikami PÂTÉ DU CHEF

01. 10. 2021

Vánoce jsou svátky, kdy se setkáváme se svými nejbližšími, a to ať už za účelem oslav, večírků nebo prostě jen tak. Je to tedy bezesporu období plné dobré nálady a pohody, ale rovněž dobrého jídla. Dozdobit každé takové společné okamžiky můžete i paštikami Pâté du Chef, které Vám na stůl přinesou svou rozmanitostí ingrediencí zaručeně originalitu. Paštiky patřily neodmyslitelně na všechny královské dvory napříč Evropou a nadále zůstávají tradiční součástí českých jídelníčků. V jejich oblibě drží Češi dokonce světové prvenství.


Zažijte hravé a chutné léto se zmrzlinami Polárka

Zažijte hravé a chutné léto se zmrzlinami Polárka

04. 06. 2021

Polárka vstupuje i do letošní zmrzlinové sezony v plné síle. Hlavní novinkou jsou zmrzliny z jedinečné zakysané smetany Krajanka v pravé čokoládě. Zákazníci se mohou těšit na dvě příchutě, s vaječným likérem a na klasickou čokoládovou. Další novinkou je čokoládová verze populárního Oblížku, zmrzliny ve tvaru donutu, s vanilkovou příchutí, kakaovou polevou a cukrovými kousky.


Delikatesní paštiky PÂTÉ DU CHEF přicházejí na vánoční trh s novými příchutěmi a v novém stylu

Delikatesní paštiky PÂTÉ DU CHEF přicházejí na vánoční trh s novými příchutěmi a v novém stylu

16. 10. 2020

Paštiky Pâté du Chef se staly již součástí slavnostních stolů, a to i těch vánočních. Gurmáni si oblíbili nejenom paštikové dorty, ale také i paštikové bonboniéry a minidortíky, které lahodí nejenom chuti ale i oku. Hlavní novinkou těchto Vánoc je rozšíření řady paštikových bonboniér La sélection de paté – o paštikovou bonboniéru se sýrem.


Hvězda mezi zmrzlinami / Zmrzlinová star  & POLÁRKA Filmová se stane hitem tohoto léta

Hvězda mezi zmrzlinami / Zmrzlinová star & POLÁRKA Filmová se stane hitem tohoto léta

15. 05. 2020

Legendární značka zmrzlin Polárka se vrátila na scénu před dvěma lety a od té doby její popularita strmě stoupá. Letošní rok své milovníky překvapí hned několika novinkami. Značka Polárka Zorba, jogurtová zmrzlina, bude nově i na dřívku, a to v oblíbené kombinaci jogurtu a ovoce. Vyzkoušejte jemnou chuť smetanového řeckého jogurtu ve spojení s pyré z jahod, malin, ostružin a borůvek. Zmrzlina je navíc zalitá lahodnou jogurtovou polevou s kousky lesního ovoce. Hlavní hvězdou novinek se stane Polárka Filmová s příchutí slaného karamelu a popcornu v rodinném balení.


Krajanka přichází na trh s novinkami pro každé ráno

Krajanka přichází na trh s novinkami pro každé ráno

16. 12. 2019

Po období štědrosti přichází období novoroční, kdy si s novou silou a vírou řada z nás čistí nejenom staré záležitosti, ale dochází rovněž k očistě těla. Předsevzetí o tom, že je potřeba zbavit se přebytečných kil, patří mezi ta nejčastější. Nejde ani tak o to nejíst, jako spíše o to, co jíst. Novinka značky Krajanka Každé ráno jogurtový nápoj a Každé ráno jogurt je vhodnou alternativou ke zdravějšímu jídelníčku. Nápoje v příchutích natur, broskev s maracujou a jahoda výborně chutnají. Jedná se o chutnou svačinku jak pro dospělé, tak pro děti. Bílé jogurty je pak možné použít také v kuchyni. Výrobky Krajanka Každé ráno jsou zkrátka vhodné na každý den. Zákazníci Krajanku Každé ráno dobře poznají, a to podle typicky malovaného obalu, symbolizujícího tradici a kvalitu v podobě čisté přírody a české krajiny.


Vánoce ve velkém luxusním stylu delikatesních paštik PÂTÉ DU CHEF

Vánoce ve velkém luxusním stylu delikatesních paštik PÂTÉ DU CHEF

16. 10. 2019

Paštiky patřily neodmyslitelně na všechny královské dvory napříč Evropou a nadále zůstávají tradiční součástí českých jídelníčků. V jejich oblibě drží Češi dokonce světové prvenství. Proto čeká rodinná firma přichází s několika tipy, a to nejenom jak zpestřit sváteční stoly ve stylu belgických luxusních delikates.


SEZONA GRILOVÁNÍ VRCHOLÍ OCHUTNEJTE SÝRY KOLIBA, BALSÝR NEBO ROUGETTE

SEZONA GRILOVÁNÍ VRCHOLÍ OCHUTNEJTE SÝRY KOLIBA, BALSÝR NEBO ROUGETTE

17. 07. 2019

Jistě už jste ochutnali řadu tradičních i netradičních pokrmů na grilu. Letošní léto vybízí ke gastronomickým zážitkům na zahradě. Menu, které lze vytvořit z čerstvých ingrediencí může být velice pestrobarevné. Od lahodných mas, přes čerstvou zeleninu a ovoce až k sýrům. Rodinná firma ALIMPEX FOOD přichází s několika tipy, jak obohatit paletu grilovacích pokrmů a přitom si pochutnat.


CENU V SOUTĚŽI VOLBA SPOTŘEBITELE ZÍSKALY ZMRZLINY POLÁRKA A SÝRY KOLIBA

CENU V SOUTĚŽI VOLBA SPOTŘEBITELE ZÍSKALY ZMRZLINY POLÁRKA A SÝRY KOLIBA

11. 07. 2019

Spotřebitelská soutěž Volba spotřebitelů o nejlepší novinku roku 2019 ocenila zmrzliny Polárka a sýry Koliba. Soutěž podporuje produkty, které u Čechů každoročně bodují. Výrobci a distributoři tak mohli do letošního 19. ročníku programu přihlásit své inovace z oblasti rychloobrátkového zboží, spotřebního zboží, doplňků stravy a OTC produktů s výjimkou tabákových výrobků, které byly na český trh uvedeny v období od ledna 2018 až do konce května 2019.


POLÁRKA slaví sedmdesát let

POLÁRKA slaví sedmdesát let

15. 04. 2019

Legendární značka zmrzlin Polárka v letošním roce slaví sedmdesát let od svého založení. Velkým milníkem pro Polárku byl již rok minulý, kdy její výrobu rodinná firma Alimpex FOOD a.s. obnovila a po letech odmlky znovu vrátila na pulty obchodů. Svůj název dostala Polárka po úplně prvním mláděti ledního medvěda, kterého se kdy v ZOO celosvětově podařilo odchovat až do dospělého věku.


Jediná čokoládová zakysaná smetana na trhu, Krajanka Moje chvilka, rozšiřuje řadu o příchuť svěžího pomeranče

Jediná čokoládová zakysaná smetana na trhu, Krajanka Moje chvilka, rozšiřuje řadu o příchuť svěžího pomeranče

08. 04. 2019

V těchto dnech byla do prodeje uvedena novinka Krajanka Moje chvilka pomeranč. Jedná se o novou příchuť jediných čokoládových zakysaných smetan na trhu, která doplní řadu Moje chvilka karamel, višeň a extra čokoláda.


SPOLEČNÝ PROJEKT KRAJANKY ZOO A ZOO PRAHA PŘINÁŠÍ DALŠÍ FINANČNÍ ČÁSTKU

SPOLEČNÝ PROJEKT KRAJANKY ZOO A ZOO PRAHA PŘINÁŠÍ DALŠÍ FINANČNÍ ČÁSTKU

07. 02. 2019

Ochrana goril nížinných ve střední Africe je jedním ze stěžejních in-situ projektů pražské zoologické zahrady. Díky prostředkům sdružovaným na sbírkovém kontě „Pomáháme jim přežít“ může Zoo Praha rozvíjet aktivity na pomoc gorilám, jejichž základem je environmentální vzdělávání mladých generací. Již v loňském roce se k podpoře projektu přidala i česká rodinná firma ALIMPEX FOOD a.s., a to prostřednictvím dětských smetanových krémů Krajanka ZOO ve třech příchutích – kakao, vanilka a smetana. Z prodeje každého zakoupeného kelímku těchto výrobků putuje finanční obnos na ochranu gorily nížinné, gaviála indického nebo koně Převalského přímo v jejich přirozeném životním prostředí. V loňském roce předala firma pražské zoo prvních sto tisíc korun.


Krajanka opět rozšiřuje stávající řadu zakysaných smetan,  tentokrát o příchuť rumové koule

Krajanka opět rozšiřuje stávající řadu zakysaných smetan, tentokrát o příchuť rumové koule

11. 01. 2019

Na mléčném trhu zákazníci mohou najít několik stálic, mezi něž se bezesporu rovněž řadí také značka Krajanka. Právě ta nyní rozšiřuje již dobře známou řadu svých zakysaných smetan o novou příchuť v podobě rumových koulí.