Sdružení Nového Města pražského

Hlavní stránka | Kateřina Goroškov | Tiskové středisko | Sdružení Nového Města pražského

Sdružení Nového Města pražského, z.s., založeno v roce 2005, zastupuje občany a dále významné firmy, obchody, banky, hotely, restaurace, paláce a rezidenty sídlící na Václavském náměstí a v jeho okolí. Hlavním posláním spolku je péče o toto unikátní místo a jeho rozvoj. Jeho členové si uvědomují, že nedílným prvkem funkční společnosti je její občanský sektor. Ten vytváří aktivní občanskou společnost, která se má v případech nesprávného směřování věcí veřejných stát tlumočníkem postojů široké veřejnosti, upozornit na problémy a přispět k nápravě v těch případech, kdy se zásahy státu ukazují nedostatečné či škodlivé. Funkční občanská společnost pak zejména motivuje občany k tomu, aby se aktivně podíleli na fungování společnosti, na rozhodování či řešení problémů a posiluje jejich vědomí o sounáležitosti a odpovědnosti za věci veřejné jako „své věci“. Spolek je aktuálně pověřen koordinací správy veřejného prostoru v lokalitě Václavského náměstí a ulic 28. října a Na Příkopě. Pečuje o něj a zároveň vyvíjí tlak na orgány státní správy a samosprávy, aby o něj pečovaly též. Členové spolku chtějí, aby jak centrum Prahy, tak i Václavské náměstí bylo místem, kde obyvatelé i návštěvníci Prahy rádi tráví svůj čas a na které můžeme být všichni hrdi. Místo inspirující a důstojné.
kontakt@CentrumPrahy.cz, www. CentrumPrahy.cz

Václavské Vánoce opět podpořily „dobro“ – pěti neziskovým organizacím přinesly přes tři sta třicet tři tisíc korun, za uplynulých osm let již téměř dva miliony

Václavské Vánoce opět podpořily „dobro“ – pěti neziskovým organizacím přinesly přes tři sta třicet tři tisíc korun, za uplynulých osm let již téměř dva miliony

20. 02. 2020

Václavské Vánoce, pořádané Sdružením Nového Města pražského na konci roku, opět podpořily „dobro“. A to tím, že již tradičně daly prostor neziskovým organizacím, převážně z Prahy 1. V průběhu adventních trhů si mohli zájemci koupit výrobky a dárky od nevidomých ze Světlušky, od děvčat z chráněné dílny Inspirace pro život, od žen bez domova z komunitního centra Farní charita Praha 1, od seniorů ze Života 90 nebo z chráněné keramické dílny Řásnovka. Zástupci jednotlivých neziskových organizací získali pomocí Sdružení Nového Města pražského sumu ve výši 333.756Kč. Za uplynulých 8 let tohoto charitativního projektu v rámci vánočních trhů v horní části Václaváku se jedná se celkem o téměř 2 miliony korun pro neziskovky.


Betlémské světlo a Štědrovečerní polévka na Václavském náměstí

Betlémské světlo a Štědrovečerní polévka na Václavském náměstí

18. 12. 2019

Václavské trhy v horní části Václavského náměstí jsou v plném proudu. Lákají nejenom na dobroty a tradiční výrobky, ale i podporu neziskového sektoru a bohatý kulturní program. Při pohledu od Muzea se nabízí návštěvníkům velice pěkná světelná podívaná v podobě měnících se barev na ozdobených stromech. Ta nechávají vyzdvihnout velikosti a kráse náměstí. V nastávajících dnech zde lze navíc získat Betlémské světlo, pro které si sem mohou zájemci přijít od soboty 21. prosince odpoledne každý den.


VáclavART 2019 Již 3. ročník výstavy sochařských děl mladých umělců na Václavském náměstí

VáclavART 2019 Již 3. ročník výstavy sochařských děl mladých umělců na Václavském náměstí

04. 09. 2019

Václavské náměstí na čtyři týdny, a to od 10. září do 7. října opět ožije sochami mladých umělců v rámci projektu VáclavART. Jedná se o umělecký projekt, jehož cílem je uvést zajímavé umění mladých tvůrců do veřejného prostoru, oživit ho tím, provokovat a přinést nové impulsy do diskuse o budoucí podobě Václavského náměstí. VáclavART chce podpořit mladé, začínající umělce, dát jim možnost prezentovat svou práci a talent a pomoci jim v jejich uměleckém rozjezdu. Třetí ročník výstavy představuje 26 sochařských děl od 12 mladých umělců, studentů či absolventů zejména z ateliéru sochařství Lukáše Rittsteina pražské Akademie výtvarných umění.


 Výstava fotografií soutěže Dvě tváře Prahy  na Václavském náměstí

Výstava fotografií soutěže Dvě tváře Prahy na Václavském náměstí

13. 05. 2019

Jubilejní desátý ročník Fotosoutěže Dvě tváře Prahy zná své vítěze. Oceněné fotografie se představí v rámci výstavy, kterou dne 13. května zahájila slavnostní vernisáž. Ta se konala přímo v prostoru výstavy na Václavském náměstí v prostředním pruhu před Café Tramvaj.