Akademický malíř Štefan Tóth

Hlavní stránka | Kateřina Goroškov | Tiskové středisko | Akademický malíř Štefan Tóth

MgA. BcA. Štefan Tóth, Ph.D. se narodil 2. září. 1974 v Žatci. Žije a pracuje v Praze. Je absolventem Intermediální školy prof. Milana Knížáka na Akademii výtvarných umění v Praze, Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze a absolvoval také stáž v ateliéru Christiana Boltanskiho na École nationale supérieure des beaux-arts v Paříži. Za svoji pracovní kariéru získal řadu cen a stipendií, například Miami meets Milano Prize, Biennale Milano (2015), Louis Vuitton Moët Hennessy Prize, Paříž (2006) a Barceló Prize, Barceló Foundation, Palma de Mallorca (2005). Byl také finalistou ceny Leinemann-Stiftung für Bildung und Kunst, Berlín (2009), NG 333 – Cena Národní galerie v Praze a skupiny ČEZ (2008), NG 333 – Cena Národní galerie v Praze a skupiny ČEZ (2007). V roce 2008 obdržel tvůrčí stipendium Ministerstva kultury České republiky.

Díla Štefana Tótha jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie Praha, Kunsthalle Praha, Yvon Lambert Collection (Avignon), Barceló Foundation Collection (Palma de Mallorca), The Sublime Hyacinth Collection (Praha). Více na www.stefantoth.cz.

Anatomie obrazu Štefana Tótha na předaukční výstavě Galerie KODL

Anatomie obrazu Štefana Tótha na předaukční výstavě Galerie KODL

05. 04. 2023

Nově bude v květnové aukci Galerie KODL o přízeň bojovat obraz s názvem Constructions (2015). Obraz ale mohou vidět i všichni ti, kdo se zrovna nechystají kupovat umělecké dílo. Příležitost budou mít na předaukční výstavě k 89. aukci Galerie KODL konané pro veřejnost v termínu od 1. do 27. května tohoto roku. Zde se zájemci seznámí se všemi díly, která se na aukci představí. Mohou si tak udělat představu o aktuálním dění na trhu s uměním převážně české provenience. Štefan Tóth zde v průběhu května pro zájemce představí v rámci komentované prohlídky nejen obraz Constructions, ale i inspirativní zdroje své tvorby, například proč je tolik fascinován právě starými mistry, kterým se převážně věnuje.


Rembrandt van Rijn v pojetí českého malíře Štefana Tótha  &  After Rembrandt

Rembrandt van Rijn v pojetí českého malíře Štefana Tótha & After Rembrandt

23. 02. 2023

Nejnovější příspěvek z Tóthovy série After Rembrandt No. 5 bude poprvé veřejnosti předsta-ven u příležitosti výstavy Intermediální školy prof. Milana Knížka pod názvem Umění už je nuda, jejímiž kurátory budou Hana Šauerová a Filip Kazda. Výstava se uskuteční v HYB4 Gale-rii - Kampus Hybernská, a to od 28. dubna do 26. května tohoto roku.